در حال بارگذاری ...
 • چهارنگاه به موضوع شهید و شهادت درصحنه دومین روز جشنواره تئاتر فجر

   دومین روز از سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در حالی برگزار می شود که چهار اثر از نمایش هایی که روی صحنه می روند با نگاه به تاریخ اسلام و تاریخ معاصر کشورمان موضوع شهادت و خانواده شهید را موضوع کارقرار داده اند.
  به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی تئاتر فجر ، در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر نمایش ترور به کارگردانی حمید رضا نعیمی آخرین اجرای خود را پشت سر می گذارد که اقتباسی تاریخی از شهادت امام علی (ع) را به نمایش گذاشته است و اجرای این نمایش در ساعت 20 امشب انجام می شود.
  نمایش قرار به کارگردانی مهرداد کورش نیا نیز که امروز در دو نوبت 17 و 19 بر صحنه سالن سایه می رود ،داستان انتظار و خاطرات پدری برای بازگشت فرزندش از سفری ٣٠ ساله را روایت می کند. این نمایش متکی به روایت های شرقی و بازخوانی اساطیری در موضوع است و داستان خود را با تکنیک جریان سیال ذهن روایت می کند.
  نمایش اروند خون نیز که موضوع آن درباره غواصان شهید جنگ تحمیلی است و کارگردانی آن را کوروش زارعی بر عهده دارد یکی از آثار ارزشی سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر است و در نوبت های 18 و 21 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می شود.
  نمایش جان گز نیز که روایتی متفاوت از غواصان شهید و سال ها انتظار خانواده های شهیدان را بیان می کند با کارگردانی نیما دهقان آخرین اجرای خود را در تماشاخانه سرو پشت سر می گذارد.
  مروری کوتاه بر جدول جشنواره فجر سی و چهارم نشان می دهد که روز شنبه نیز نمایش های دونه کفتر هام نذریه کاری از کاوه مهدوی با موضوع مذهبی ، هتلی ها به کارگردانی حمید رضا آذرنگ که اثری اجتماعی در ژانر دفاع مقدس محسوب می شود و نمایش نوبت یعنی بعدی کار مرتضی شاه کرم که موضوع دفاع مقدس دارد از جمله آثار ارزشی به شمار می روند که به اجرا در خواهند آمد.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران